Lapsevankrid

Lapsevankrid ja jalutuskärud on saadaval erinevates kombinatsioonides ja suurustes. Need, lapse transportimise vahendid, on väga olulised kõigile lapsevanematele, olenemata kogemusest. Turvalisus, funktsionaalsus ja disain on kõige tähtsamad omadused kuid ei tohi unustada ka mugavust ning lapsevankri vastupidavust. Rohkem informatsiooni lehe alumises osas.

Vali kategooria

hea teada lapsevankrite kohta

Lapsevankrid ja jalutuskärud on saadaval erinevates kombinatsioonides ja suurustes. Need, lapse transportimise vahendid, on väga olulised kõigile lapsevanematele, olenemata kogemusest. Turvalisus, funktsionaalsus ja disain on kõige tähtsamad omadused kuid ei tohi unustada ka mugavust ning lapsevankri vastupidavust. 
Esimese vankrikomplekti valik oma beebile on üks suuremaid otsuseid, mida lapsevanemad peavad enne lapse sündi tegema. Valiku tegemisel lähtuge peamiselt sellest, kuidas ja kus Te hakkate vankrit kasutama. Millised omadused peavad olema vankril, et tagada kasutamismugavust ning siiski mahtuda eelarvesse.

Nordbaby valikust leiate lapsevankreid igas variatsioonis, suuruses ja disainis – kaksikute vankrid, kergkärud, kolm ühes vankrikomplektid ning pilkupüüdvad disainvankrid. Lapsevankrite ja jalutuskärude kaal varieerub 7kg ja 16kg vahel. Kõige raskemad vankrid on universaalsemad - nendel on suuremad rattad ning pehmem amortisatsioon, mis võimaldab mugavat jalutamist ka ebatasasel maastikul. Samas oma suuruse ja raskuse pärast ei sobi need kõige paremini kitsastesse tingimustesse. Kergema kaaluga jalutuskärusid on lihtne kokku panna, avada ning tõsta, kuid mõned neist ei sobi kasutamiseks konarlikel teedel. Osasid lapsevankreid on lihtne ühe käega kokku panna, teistel on vaja enne raami kokkupanemist eemaldada vankrikorv või istumisosa. Näiteks, kui peate tihti tõstma vankrit autosse ja autost välja, siis soovitame kompaktsemat vankrit nagu Cybex Priam.

Vankriraamide peal on võimalik kasutada paljusid erinevaid kombinatsioone. Näiteks erinevad istumisosi, turvahälle, vankrikorve ning kombinatsioone, mis võimaldab muuta ühe lapse vankri, kahe lapse vankriks. Paljudel mudelitel on mugav istumisosa, mis käib täislamavasse asendisse ning mida saab kasutada juba väikeste laste puhul veel enne, kui nad suudavad ise oma pead hoida. Ka lapse kasvades on täislamav magamisasend väga mugav lisafunktsioon.

Lapsevankri ostmisel peate kindlasti silmas pidama ka lapse turvalisust ja vastavust ilmastikutingimustele. Vankrite istumisosadel peavad olema turvarihmad ja võimalusel ka turvakaar, mis lisab turvalisust. Nii vankrikorv kui ka istumisosa võiksid olla sobivad muutuvatele ilmastikutingimustele.